Біздің жетістіктеріміз


Лицей жұмыс істеген жылдар ішінде, жыл сайын лицейдің олимпиадалық командасы облыстағы үздік команда және республикалық олимпиадалардағы үздік олимпиадалық мектепке айналды.

2013 жылы лицей «Үздік білім беру ұйымы» конкурсына қатысып, 14 млн. 900 теңгеге сертификат алып, конкурс жеңімпазы атанды.

  Бүгінгі таңда мектеп-интернат – белсенді азаматтық ұстанымы бар интеллектуалды, шығармашыл тұлғаны қалыптастырудың орталығы.

Лицейде «Интеллект» бағдарламасына сәйкес Дарынды балалармен жұмыс жүзеге асырылады.

Оқушылардың шығармашылық-зерттеушілік қызметі үш бағытта жұмыс жасайтын «Жас Қанат» ғылыми қоғамы үйлестіреді: олимпиадалық резерв мектебі, ғылыми жобалар мектебі, шешендік өнер мектебі.

Оқушылар мен оқытушыларға кеңес беру үшін Павлодар қаласындағы жоғары оқу орындарының оқытушылары өз кезегінде ақыл-кеңесін аямайды.

Оқушыларымыз жыл сайын ұйымдастрылатын әртүрлі деңгейдегі байқаулардың белсенді қатысушылары болып табылады.

«Облыстық көп салалы дарынды балаларға арналған лицей-интернаты» – Павлодар облысының үздік білім беру мекемелерінің бірі. Жыл сайын лицей өзінің мәртебесін бірнеше рет растайды.

Пәндік олимпиадалардың, ғылыми жобалар конкурстарының және басқа да зияткерлік жарыстардың жеңімпаздары мен жүлдегерлерінің саны жыл сайын артып келеді. Облыстық олимпиадада 20 жыл ішінде лицейдің 400-ден астам оқушысы жеңімпаз және жүлдегер атанды.

Лицей жұмыс істеген жылдар ішінде оқушыларға арналған халықаралық олимпиадалар мен ғылыми жарыстардың 40-тан астам жеңімпаздары мен жүлдегерлерін дайындады:  


  •  Халықаралық физика-математика олимпиадасы
  • Халықаралық ғылыми жобалар сайысы
  • Компьютерлік жобалар бойынша халықаралық жарыстар («Компьютерлік физика» турнирі)
  • О.Жолдасбеков атындағы мектеп оқушыларының математика және механика бойынша халықаралық сайысы
  • Бітібаева атындағы қазақ тілінен халықаралық олимпиада
  • Халықаралық ғылыми жобалар сайысы «Математика және жобалау», Мәскеу қ.
  • «Адам. Жер. Ғарыш» халықаралық ғылыми зерттеулер байқауы 
  • В.И. Вернадский атындағы халықаралық жасөспірімдер ғылыми зерттеулер байқауы, Мәскеу қ.
  • Жоғары нәтижелерге балалар мен мұғалімдердің жоғары әлеуеті және дарынды балалармен жүйелі жұмыс жасау арқылы қол жеткізіледі.

Олимпиадалар мен конкурстарға дайындық кезінде сәттіліктің кепілі – бұл дарынды және осы пән саласына қызығушылық танытқан баланы дұрыс анықтау, онымен жеке сабақтар мектеп бағдарламасынан әлдеқайда озық материалдарды зерттеуге ғана емес, сонымен қатар өз білімін стандартты емес жағдайда қолдана білуге, олимпиадалық сипаттағы тапсырмаларды орындау кезінде ойлау қабілетіне бағытталған. Аталған жағдайлар болған жағдайда және баланың өзін-өзі жетілдіруге деген ұмтылысы мен мүмкіндіктері мұғалімнің қалауы мен мүмкіндіктеріне сәйкес келсе, жоғары нәтижеге жету ұзаққа созылмайды.


2019-2020 оқу жылындағы «ОКДБЛИ» ММ оқушыларының жетістіктері


Облыстық жасөспірімдер олимпиадасы:

  • Абильмажитова Алина – 2 орын,
  • Гомаров Алихан – 2 орын.
  • Облыстық пән олимпиадасы:
  • Тунгусова Дарья – 1 орын;
  • Шевцова Полина – 1 орын;
  • Шведунова Милана – 1 орын;
  • Курбан Айым – 1 орын;
  • Қамали Ақерке – 2 орын;
  • Митрошина Алина – 2 орын;
  • Рымбек Азиза – 2 орын;
  • Усина Нурай – 2 орын;
  • Рабе Карина – 2 орын;
  • Нургажинова Айгерим – 2 орын;
  • Олжатаева Назира – 2 орын;
  • Арынова Дильшат – 3 орын;
  • Уртакова Балжан – 3 орын;
  • Нурмагамбетов Бакытжан -3 орын;
  • Жексенбай Амирхан – 3 орын;
  • Жаникеева Камила – 3 орын;
  • Аянбек Жанболат – 3 орын;
  • Егинбай Асылхан – 3 орын;
  • Аубакиров Жаслан – 3 орын.

Президенттік олимпиаданың облыстық кезеңі:

  • Вергилесов Роман – 3 орын;
  • Жусупов Айдар – 3 орын;
  • Яцкевич Артем – 3 орын.

Президенттік олимпиаданың республикалық кезеңі:

  • Вергилесов Роман – 1 орын.

Облыстық лингвистикалық олимпиада:

  • Швецова Полина – 1 орын.

Облыстық «Ақберен» мәнерлеп оқу сайысы:

  • Аянбек Жанболат – 2 орын;
  • Көкен Бегім – 3 орын;
  • Аманжол Мейржан – 3 орын.

Облыстық «Мағжан оқулары» сайысы:

  • Женисова Сабира – 3 орын

«Муқағали оқулары»:

Көкен Бегім – Гран при


М.Ж. Байгалова атындағы облыстық пәндік олимпиада:

  • Аянбек Жанбота – 1 орын,
  • Швецов Максим – 2 орын
  • Серікпай Ботагоз – 3 орын

«Алтын адам- тәуелсіз Қазақстанның символы» Республикалық эссе байқауының облыстық туры:

  • Джумадиева Акмарал – 3 орын

Өзін-өзі тану пәні бойынша республикалық олимпиаданың облыстық кезеңі:

  • Серікпай Ботагоз- құрмет грамотасы,
  • Найман – құрмет грамотасы,
  • Нурша Бекназар – құрмет грамотасы
  • Швецова Полина – 2 орын

Облыстық ғылыми жобалар сайысы:

  • Мукина Даяна – 1 орын,
  • Жетпіс Дияс, Асамбаева Айнур – 1 орын,
  • Митрошина Алина, Олехнович Милена -1 орын,
  • Белокурова Злата, Стратонов Никита -1 орын,
  • Ольжабаева Анель – 1 орын;
  • Нұрғазина Нұрай -2 орын,
  • Кизат Мадина, Рамазан Айғаным – 2 орын,
  • Алдунгарова Дильназ, Олжатаева Назира – 2 орын,
  • Амангельды Әлишер, Письменчук Денис – 2 орын,
  • Муратов Кайрат, Шамшиден Ануар -3 орын,
  • Пузырева Милана -3 орын,
  • Абенова Дильназ, Ринат Томирис -3 орын,
  • Айткерей Гульназ, Карипенова Дана -3 орын,
  • Абдуалиева Дарига, Сидоренко Марина – 3 орын,
  • Байтанат Батырхан, Манап Дана – 3 орын

Eco Startup экологиялық стартап-жобаларының халықаралық байқауы:

  • Мукина Даяна-750 000 теңге көлеміндегі грант

«Менің кіші Отаным» атты жас тарихшылардың облыстық байқауы»:

  • Құрбан Айым – 1 орын

«Зерде» республикалық сайысының облыстық кезеңі:

  • Куанов Руслан – 2 орын
  • Талгатбек Мұхаметәлі -3 орын
  • Бөкенбай Абылай – 3 орын
  • Аманжол Мейіржан -3 орын
  • Серікпай Ботагөз – 3 орын
  • Маукенова Мерей – 3 орын
  • Шарипов Алан – 3 орын

Республикалық ғылыми жобалар сайысы:

  • Мукина Даяна -2 орын;
  • Асамбаева Айнур – 2 орын
  • Жетпіс Дияс – 2 орын
  • Белокурова Злата – 2 орын
  • Стратонов Никита – 2 орын
  • Нургазина Нурай – 3 орын

Жолдасбеков атындағы халықаралық ғылыми жобалар сайысы:

  • Жумалина Диана – 2 орын
  • Нургазина Нурай – 3 орын
  • Мукина Даяна – қатысушы;

«Менің арманым!» республикалық эссе байқауы:

  • Швецова Полина – 1 орын
  • Митрошина Алина – 1 орын

«Менің болашақ мамандығым» атты  облыстық шығармалар байқауы»:

  • Швецова Полина – 2 орын

Әл Фарабидің 1150 жылдығына арналған облыстық ғылыми жарыстар:

  • Куанов Руслан – 3 орын
  • Ольжабаева Анель – 1 орын
  • Олехнович Милена – 2 орын